Appointments for fixtures on Fri 22-Jul-2016
NSW Suburban Rugby
Division: Division 3
St Ives Vs.
Epping
Hassell Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
19:45
Ok
Stormon, John
x
x
x
x
x
Campbell, Paul
2nd Farrant
18:30
Ok
Lockyer, Kevyn
x
x
x
x
x
Campbell, Paul

Appointments for fixtures on Sat 23-Jul-2016
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Southern Districts Vs.
Randwick
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Final
15:10
TV Game
Ok
Hogan, Michael
Martin, Edward
Goswell, Richard
Stollery, Lincoln
Hannon, Nick
x
Tanzer, Michael
Eastern Suburbs Vs.
Warringah
2nd - Premier Colin Caird Shield Final
13:15
Ok
Goswell, Richard
Hannon, Nick
Stollery, Lincoln
Stenson, Adam
x
x
Tanzer, Michael
Warringah Vs.
Northern Suburbs
3rd - Premier Henderson Shield Final
11:40
Ok
Stollery, Lincoln
Hannon, Nick
Rogan, Luke
Stenson, Adam
x
x
Tanzer, Michael
Eastern Suburbs Vs.
Southern Districts
4th - Premier Henderson Cup Final
10:15
Ok
Rogan, Luke
Hearn-Sarchfield, Max
Marshall, David
Stenson, Adam
x
x
Tanzer, Michael
Sydney University Vs.
Eastwood
University Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Final
15:00
Ok
Houston, William
Hartson, Charles
Perrett, Amy
Mey, Robert
Quinn, James
x
McCarthy, John Snr
Eastwood Vs.
Sydney University
2nd - Premier Colin Caird Shield Final
13:15
Ok
Kellahan, Matthew
Perrett, Amy
Quinn, James
Mey, Robert
x
x
McCarthy, John Snr
Sydney University Vs.
Manly
3rd - Premier Henderson Shield Final
11:40
Ok
Mey, Robert
Quinn, James
Smith, Bradley
Wilson, Alistair
x
x
McCarthy, John Snr
Sydney University Vs.
Randwick
4th - Premier Henderson Cup Final
10:15
Ok
Smith, Bradley
McCaughan, Colm
McCarthy, John
Wilson, Alistair
x
x
McCarthy, John Snr
Division: Premiership Colts
Sydney University Vs.
Eastwood
Chatswood Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Final
13:40
Ok
McCarthy, Dominic
Marshall, James
Richards, Alexander
Manchee, Richard
Weathersten, Leigh
x
Meiklejohn, Frank
Gordon Vs.
Northern Suburbs
Colts 1st Final
15:30
Ok
Johnstone, Greg
Marshall, James
McCarthy, Dominic
Weathersten, Leigh
Manchee, Richard
x
Meiklejohn, Frank
Sydney University Vs.
Eastwood
Colts 2nd Final
12:00
Ok
Weathersten, Leigh
Richards, Alexander
Manchee, Richard
Fulton, Max
x
x
Meiklejohn, Frank
Eastwood Vs.
Eastern Suburbs
Colts 3rd (U19) Final
09:00
Ok
Abraham, Matthew
Avvenevole, Ben
Brislan, Jackson
Reid, Daniel
x
x
Meiklejohn, Frank
Sydney University Vs.
Southern Districts
Colts 3rd (U19) Final
10:30
Ok
Fulton, Max
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
Brislan, Jackson
x
x
Meiklejohn, Frank
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Knox Old Boys Vs.
Drummoyne
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Cox, Andrew
Nehme, Robert
Amon, Rory
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Nehme, Robert
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Nottidge, Lewis
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
4th Judd
10:45
Ok
Bolan, Murray
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Amon, Rory
x
x
x
x
x
Fraser, Ian
Mosman Vs.
Petersham
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Davis, Patrick
McCaughan, Colm
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
McCaughan, Colm
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Peacocke, John
x
x
x
x
x
Chapman, David
4th Judd
10:45
Ok
Read, Cameron
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
Chapman, David
Colleagues Vs.
St Patricks
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Wawn, Ben
Heppel, Aragon
Birt, Hamish
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Heppel, Aragon
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
12:55
Ok
Rigby, Gerard
x
x
x
x
x
x
4th Judd
12:00
Ok
Davidson, Paul
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
St Patricks
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Birt, Hamish
x
x
x
x
x
Baird, Philip
Division: Division 2
University Of NSW Vs.
Hunters Hill
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Harrison, Lewis
Moura, Joao
x
x
x
x
Goh, John
2nd Stockdale
14:00
Ok
Moura, Joao
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Mundul, Rohahn
x
x
x
x
x
Goh, John
4th Richardson
10:45
Ok
Shearman, Patrick
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Navaphol, Tharathon
x
x
x
x
x
Goh, John
Newport Vs.
Blue Mountains
Porter Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Mattin, Aaron
Mooney, Brenton
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
Mooney, Brenton
x
x
x
x
x
Whiteley, Greg
3rd Blunt
11:40
Ok
Whiteley, Greg
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Forfeit (home)
x
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Spencer, Lindsay
x
x
x
x
x
x
Waverley Vs.
Barker Old Boys
Waverley Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Jones-Prichard, David
West, Bryan
Eldridge, Jackson
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
West, Bryan
x
x
x
x
x
x
3rd Blunt
11:40
Ok
Mulherin, Geoffrey
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Forfeit (away)
x
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
Eldridge, Jackson
x
x
x
x
x
x
Hills Vs.
Forest
Yattenden Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough
15:15
Ok
Taylor, Daniel
McCarthy, John
McCarthy, Ryan
x
x
x
x
2nd Stockdale
14:00
Ok
McCarthy, John
x
x
x
x
x
Bradshaw, Christopher
3rd Blunt
11:40
Ok
Bradshaw, Christopher
x
x
x
x
x
x
4th Richardson
10:45
Ok
Wanden, Richard
x
x
x
x
x
Bradshaw, Christopher
Colts U21 (Div 2)
12:45
Ok
McCarthy, Ryan
x
x
x
x
x
x
Division: Division 3
Oatley Vs.
Hawkesbury Valley
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
x
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
12:55
Ok
Ambat, Julius
x
x
x
x
x
x
4th Nicholson
12:00
Ok
Gill, Anthony
x
x
x
x
x
x
St Ives Vs.
Epping
Hassell Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
3rd Campbell
12:55
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
4th Nicholson
12:00
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
x
Beecroft Vs.
Kings Old Boys
Headen Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Rydon, Anthony
Kennedy, Alexander
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Kennedy, Alexander
x
x
x
x
x
Rydon, Anthony
3rd Campbell
12:55
Forfeit (away)
x
x
x
x
x
x
x
4th Nicholson
12:00
Forfeit (away)
x
x
x
x
x
x
x
Brothers Vs.
Hawkesbury Agricultural College
Roseville Chase Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Hastie, Antony
Salisbury, John
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Salisbury, John
x
x
x
x
x
x
3rd Campbell
12:55
Ok
Gusse, Kenneth
x
x
x
x
x
x
4th Nicholson
12:00
Ok
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
x
Old Ignatians Vs.
Redfield Old Boys
Ryde Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark
15:15
Ok
Stormon, John
Sandwell, William
x
x
x
x
x
2nd Farrant
14:00
Ok
Sandwell, William
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
3rd Campbell
12:55
Ok
McLean, Tom
x
x
x
x
x
x
4th Nicholson
12:00
Ok
Jimenez, Oscar
x
x
x
x
x
Pascoe, Ian
Division: Division 4
Sydney Irish Vs.
Briars
Latham Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Hobson, Mike
Healey, Michael
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Healey, Michael
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Hughes, Craig
x
x
x
x
x
x
Sydney Harlequins Vs.
Macquarie Uni
Waterloo Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Yeats, Christopher
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
x
3rd Walker
12:55
Ok
Smith, Dennis
x
x
x
x
x
x
Canterbury Vs.
Blacktown
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean
15:15
Ok
Mooney, Ian
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
2nd Grose
14:00
Ok
Banuelos, Aitor
x
x
x
x
x
Mooney, Ian
3rd Walker
12:55
Ok
Lee, David
x
x
x
x
x
x
Division: Division 6
Menai Vs.
Roseville
Barden Ridge Sports Complex (Menai)
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
x
x
x
x
x
x
Macarthur Crusaders Vs.
Dee Why
Benham Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Forfeit (away)
Boyd-Jones, Oscar
x
x
x
x
x
x
Alexandria Dukes Vs.
Chatswood
Booralee Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Hamley, Nicholas
x
x
x
x
x
x
Burraneer Vs.
Maccabi
John Dwyer Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Manly Savers Vs.
Collaroy
Keirle Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Worsley, Paul
x
x
x
x
x
x
Engadine Vs.
Lane Cove
Old Bush Rd Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
McKay, Robert
x
x
x
x
x
x
Terrey Hills Vs.
ICMS
Yulong Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum
15:15
Ok
Dagger, Colin
x
x
x
x
x
x
Division: Womens Division 1
Blacktown Vs.
Parramatta
Grantham Reserve
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
14:00
Ok
Tucker, Craig
x
x
x
x
x
x
Oatley Vs.
Wollongong University
H V Evatt Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
12:00
Ok
Gorman, Warren
x
x
x
x
x
x
Warringah Vs.
Campbelltown
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
14:00
Ok
Winchester, Callum
x
x
x
x
x
x
Waverley Vs.
Sydney University
Waverley Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st
09:30
Ok
Tarazy, Raphael
x
x
x
x
x
x
New South Wales Schools
Division: GPS
St Ignatius College Vs.
Newington College
Riverview College Oval #1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Leckie, James
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
x
The Scots College Vs.
The Kings School
Scots College Main Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Moyes, Anthony
McDonald, Paul
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
McDonald, Paul
x
x
x
x
x
x
St Josephs College Vs.
Shore School
St Joseph's College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Coorey, Andrew
Wyer, Michael
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Wyer, Michael
x
x
x
x
x
x
Division: CAS
Barker College Vs.
Knox Grammar
Barker College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Redwin, Peter
Marshall, Peter
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Marshall, Peter
x
x
x
x
x
x
Cranbrook School Vs.
St Aloysius College
Hordern Oval - Cranbrook School
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Chambiras, Paul
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Keepkie, Mark
x
x
x
x
x
x
Waverley College Vs.
Trinity Grammar School
Queens Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Baird, Philip
Boyer, Greg
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Boyer, Greg
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
Blue Mountains Grammar School Vs.
Blue Moutains Grammar School Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
13:00
Ok
Melz, William
x
x
x
x
x
x
St Patricks College Vs.
St Augustines College
Breen Oval, St Patricks College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Morgan, Piers
Fungalei, David
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Fungalei, David
x
x
x
x
x
x
SCECGS Redlands Vs.
Redfield College
Macquarie University Sports Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
09:45
Ok
Gallagher, Matthew
Central Coast Referees Association
Central Coast Referees Association
x
x
x
x
NSW Suburban
Division: Halligan Cup
Alexandria Dukes Vs.
Sydney Convicts 1
Booralee Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
14:00
Ok
Long, Christopher
x
x
x
x
x
x
Beecroft Vs.
Waverley
Headen Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
12:00
Ok
Nuttall, John
x
x
x
x
x
x
5th
13:00
Ok
Hogan, Phil
x
x
x
x
x
x
Mosman 6ths Vs.
Petersham Old Boys
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
09:50
Ok
Mackenzie, Colin
x
x
x
x
x
x
Colleagues 5ths Vs.
Sydney Convicts 2
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
11:00
Ok
Walker, Colin
x
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sun 24-Jul-2016
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Northern Suburbs Vs.
Warringah
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Final
15:10
TV Game
Ok
Martin, Edward
Hogan, Michael
Goswell, Richard
Hartson, Charles
Quinn, James
x
Cheever, Daniel
Randwick Vs.
Manly
2nd - Premier Colin Caird Shield Final
13:15
Ok
Hartson, Charles
Goswell, Richard
Stollery, Lincoln
Smith, Bradley
x
x
Cheever, Daniel
Eastwood Vs.
Eastern Suburbs
3rd - Premier Henderson Shield Final
11:40
Ok
Quinn, James
Stollery, Lincoln
Mey, Robert
Eldridge, Jackson
x
x
Cheever, Daniel
Northern Suburbs Vs.
Eastwood
4th - Premier Henderson Cup Final
10:15
Ok
Hannon, Nick
Smith, Bradley
Mey, Robert
Eldridge, Jackson
x
x
Cheever, Daniel
Division: Premiership Colts
Randwick Vs.
Eastern Suburbs
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Final
15:00
Ok
Marshall, James
McCarthy, Dominic
Johnstone, Greg
Manchee, Richard
Richards, Alexander
x
Meiklejohn, Frank
Northern Suburbs Vs.
Gordon
Colts 2nd Final
11:30
Ok
Richards, Alexander
Fulton, Max
Abraham, Matthew
x
x
x
Meiklejohn, Frank
Randwick Vs.
Southern Districts
Colts 2nd Final
13:10
Ok
Manchee, Richard
Fulton, Max
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
x
x
Meiklejohn, Frank
Randwick Vs.
Northern Suburbs
Colts 3rd (U19) Final
10:00
Ok
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
Manchee, Richard
Fulton, Max
x
x
Meiklejohn, Frank

Appointments for fixtures on Tue 26-Jul-2016
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
Balmain Vs.
Petersham
Leichhardt Oval No. 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
19:30
Ok
Nicholl, Thomas
x
x
x
x
x
x