Appointments for fixtures on Sat 06-Aug-2016
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership
Sydney University Vs.
Northern Suburbs
North Sydney Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st - Premier Shute Shield Grand Final
15:10
Ok
Houston, William
Martin, Edward
Hogan, Michael
Goswell, Richard
Manchee, Richard
x
McCarthy, John Snr
Eastern Suburbs Vs.
Randwick
2nd - Premier Colin Caird Shield Grand Final
12:50
Ok
Goswell, Richard
Kellahan, Matthew
Quinn, James
Manchee, Richard
Mey, Robert
x
Tanzer, Michael
Sydney University Vs.
Warringah
3rd - Premier Henderson Shield Grand Final
10:50
Ok
Quinn, James
Stollery, Lincoln
Mey, Robert
Fulton, Max
Smith, Bradley
x
Smith, Ian
Sydney University Vs.
Eastwood
4th - Premier Henderson Cup Grand Final
09:05
Ok
Hannon, Nick
Smith, Bradley
Rogan, Luke
Fulton, Max
Brown, Nicholas
x
Cheever, Daniel
NSW Suburban Rugby
Division: Division 1
St Patricks Vs.
Balmain
Hudson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Cox, Andrew
Dehlsen, Arron
McCarthy, John
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Dehlsen, Arron
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Chambiras, Paul
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Quoyle, Leo
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
McCarthy, John
x
x
x
x
x
x
Knox Old Boys Vs.
Petersham
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Rogan, Luke
McCaughan, Colm
Boyer, James
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
McCaughan, Colm
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
10:40
Ok
Southwell-Keely, Daniel
x
x
x
x
x
x
4th Judd
09:45
Ok
Hahn, Andrew
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
11:45
Ok
Boyer, James
x
x
x
x
x
x
Mosman Vs.
Drummoyne
Rawson Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Compton, Mark
Nehme, Robert
Mulherin, Geoffrey
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Nehme, Robert
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
11:40
Ok
Brown, Nicholas
x
x
x
x
x
x
4th Judd
10:45
Ok
Gusse, Kenneth
x
x
x
x
x
x
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
Mulherin, Geoffrey
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
Lindfield
Woollahra Oval No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Kentwell
15:15
Ok
Penman, James
Moura, Joao
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
2nd Burke
14:00
Ok
Moura, Joao
x
x
x
x
x
x
3rd Whiddon
12:55
Ok
McDonald, Paul
x
x
x
x
x
x
4th Judd
12:00
Ok
Cobcroft, David
x
x
x
x
x
x
Colleagues Vs.
Lindfield
Woollahra Oval No 3
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts U21 (Div 1)
12:45
Ok
De Lorenzo, Mitchell
x
x
x
x
x
x
Division: Division 2
Hunters Hill Vs.
Blue Mountains
David Phillips Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Major Semi Final
15:15
Ok
Mattin, Aaron
Hastie, Antony
Shute, Nathan
x
x
x
Baird, Philip
Waverley Vs.
Forest
2nd Stockdale Major Semi Final
13:45
Ok
Hastie, Antony
Nicholl, Thomas
Amon, Rory
x
x
x
Halmarick, Andrew
Waverley Vs.
Hills
3rd Blunt Major Semi Final
10:55
Ok
Towers, Brett
Rigby, Gerard
Hamley, Nicholas
x
x
x
Bradshaw, Christopher
Waverley Vs.
University Of NSW
4th Richardson Major Semi Final
09:50
Ok
Rigby, Gerard
Hamley, Nicholas
Lockyer, Kevyn
x
x
x
Higgins, Roger
Hills Vs.
Newport
Colts U21 (Div 2) Major Semi Final
12:15
Ok
Nicholl, Thomas
Towers, Brett
Dagger, Colin
x
x
x
Baird, Philip
Waverley Vs.
Forest
David Phillips Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Barraclough Minor Semi Final
15:15
Ok
Jones-Prichard, David
Taylor, Daniel
Heppel, Aragon
x
x
x
Halmarick, Andrew
Hills Vs.
Hunters Hill
2nd Stockdale Minor Semi Final
13:45
Ok
Shute, Nathan
Heppel, Aragon
Mooney, Brenton
x
x
x
Bernard, Andy
Hunters Hill Vs.
University Of NSW
3rd Blunt Minor Semi Final
10:55
Ok
Dagger, Colin
Stormon, John
Gallagher, Matthew
x
x
x
Bernard, Andy
Hills Vs.
Forest
4th Richardson Minor Semi Final
09:50
Ok
Wilson, Alistair
Gallagher, Matthew
Boyd-Jones, Oscar
x
x
x
Munnoch, David
Waverley Vs.
University Of NSW
Colts U21 (Div 2) Minor Semi Final
12:15
Ok
Amon, Rory
Mooney, Brenton
Stormon, John
x
x
x
Higgins, Roger
Division: Division 3
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Beecroft
Norford Park No 1
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Major Semi Final
15:15
Ok
Weathersten, Leigh
Tucker, Craig
Mundul, Rohahn
x
x
x
Chapman, David
Beecroft Vs.
Hawkesbury Agricultural College
2nd Farrant Major Semi Final
13:45
Ok
Tucker, Craig
Spencer, Lindsay
Banuelos, Aitor
x
x
x
Goh, John
Oatley Vs.
Beecroft
3rd Campbell Major Semi Final
12:25
Ok
Spencer, Lindsay
McCarthy, Ryan
Ambat, Julius
x
x
x
Richards, Alexander
Hawkesbury Agricultural College Vs.
Beecroft
4th Nicholson Major Semi Final
11:20
Ok
McCarthy, Ryan
Ambat, Julius
Brown, Philip
x
x
x
Rydon, Anthony
Brothers Vs.
Redfield Old Boys
Norford Park No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Clark Minor Semi Final
15:15
Ok
Richards, Alexander
Marshall, Peter
West, Bryan
x
x
x
Goh, John
Hawkesbury Valley Vs.
Old Ignatians
2nd Farrant Minor Semi Final
13:45
Ok
Rydon, Anthony
Marshall, Peter
Fisher, Tony
x
x
x
Little, Peter
Redfield Old Boys Vs.
Epping
3rd Campbell Minor Semi Final
12:25
Ok
Mundul, Rohahn
Fisher, Tony
Peacocke, John
x
x
x
Rydon, Anthony
Brothers Vs.
Old Ignatians
4th Nicholson Minor Semi Final
11:20
Ok
Banuelos, Aitor
Peacocke, John
Fungalei, David
x
x
x
Little, Peter
Division: Division 4
Blacktown Vs.
Sydney Irish
T.G. Millner Field
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Major Semi Final
15:15
Ok
Mooney, Ian
Birt, Hamish
Boyer, Greg
x
x
x
Fraser, Ian
Blacktown Vs.
Briars
2nd Grose Major Semi Final
13:45
Ok
Birt, Hamish
McKay, Robert
Sandwell, William
x
x
x
Whiteley, Greg
Canterbury Vs.
Blacktown
3rd Walker Major Semi Final
12:30
Ok
McKay, Robert
Woodward, Anthony
Davidson, Paul
x
x
x
Mooney, Ian
Canterbury Vs.
Sydney Harlequins
T.G. Millner Field No 2
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Mclean Minor Semi Final
15:15
Ok
Hobson, Mike
Yeats, Christopher
Healey, Michael
x
x
x
Whiteley, Greg
Sydney Irish Vs.
Canterbury
2nd Grose Minor Semi Final
13:45
Ok
Boyer, Greg
Healey, Michael
Knight, Oliver
x
x
x
Pascoe, Ian
Sydney Irish Vs.
Briars
3rd Walker Minor Semi Final
12:30
Ok
Sandwell, William
Knight, Oliver
Nuttall, John
x
x
x
Fraser, Ian
Division: Division 6
Engadine Vs.
Maccabi
Wills Ground
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Meldrum Minor Semi Final
13:30
Ok
Hearn-Sarchfield, Max
Wyer, Michael
Nottidge, Lewis
x
x
x
Dodds, Clifford
Menai Vs.
Roseville
1st Meldrum Major Semi Final
15:15
Ok
Worsley, Paul
Wyer, Michael
Nottidge, Lewis
x
x
x
Trotter, Russell
Division: Womens Division 1
Sydney University Vs.
Parramatta
Waverley Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st Grand Final
12:00
Ok
Kennedy, Alexander
Oliver, Michael
Hughes, Craig
x
x
x
Campbell, Paul
New South Wales Schools
Division: GPS
The Scots College Vs.
St Josephs College
Scots College Main Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Marshall, James
Eldridge, Jackson
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Eldridge, Jackson
x
x
x
x
x
x
Shore School Vs.
Newington College
Shore School War Memorial Playing Fields
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Coorey, Andrew
Brislan, Jackson
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Brislan, Jackson
x
x
x
x
x
x
The Kings School Vs.
St Ignatius College
The Kings School - White Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Johnstone, Greg
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Sterndale-Smith, Hugh
x
x
x
x
x
x
Division: CAS
Cranbrook School Vs.
Waverley College
Hordern Oval - Cranbrook School
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Scholtens, James
McLean, Tom
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
McLean, Tom
x
x
x
x
x
x
Knox Grammar Vs.
Trinity Grammar School
Knox Grammar No 1 Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Davis, Patrick
Hall, Matthew
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Hall, Matthew
x
x
x
x
x
x
St Aloysius College Vs.
Barker College
St Aloysius College Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Wills, Timothy
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
2nd XV
12:15
Ok
Reid, Daniel
x
x
x
x
x
x
Division: ISA
Oakhill College Vs.
St Patricks College
Oakhill College - Damian Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Redwin, Peter
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
2nd XV
14:00
Ok
Rugers, Sean
x
x
x
x
x
x
St Augustines College Vs.
St Gregorys College
Pittwater Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
15:10
Ok
Avvenevole, Ben
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
St Augustines College Vs.
St Pius X College
2nd XV
14:00
Ok
Hummel, Michael
x
x
x
x
x
x
Redfield College Vs.
Central Coast Grammar
Redfield College
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
14:15
Ok
Tout, Philip
x
x
x
x
x
x
Division: Opens
Blue Mountains Grammar School Vs.
St Pius X College
Blue Moutains Grammar School Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
1st XV
12:00
Ok
Salisbury, John
x
x
x
x
x
x
NSW Suburban
Division: Halligan Cup
Vs.
Lofberg Oval
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
5th
13:00
Brothers v Brothers Charity match
Ok
Harper, Anthony
x
x
x
x
x
x

Appointments for fixtures on Sun 07-Aug-2016
Sydney Grade Rugby Union
Division: Premiership Colts
Sydney University Vs.
Northern Suburbs
Forshaw Rugby Park
Status
Referee
AR1
AR2
No4
No5
TMO
Referee Coach
Colts 1st Grand Final
15:00
Ok
McCarthy, Dominic
Johnstone, Greg
Marshall, James
Richards, Alexander
Weathersten, Leigh
x
Marshall, Peter
Sydney University Vs.
Randwick
Colts 2nd Grand Final
13:00
Ok
Manchee, Richard
Richards, Alexander
Weathersten, Leigh
Avvenevole, Ben
Abraham, Matthew
x
Rogan, Scott
Sydney University Vs.
Eastern Suburbs
Colts 3rd (U19) Grand Final
11:15
Ok
Fulton, Max
Abraham, Matthew
Avvenevole, Ben
McLean, Tom
x
x
Marshall, Peter